STRÄNGNÄS LOKALA KENNELKLUBB

- En klubb för alla
KONTAKT

Kort om klubben

Klubben startades den 2 oktober 1973 som en fristående hundklubb. 1985 blev vi en lokal kennelklubb.
Vi är nu en aktiv klubb inom de flesta hundsporter såsom agility, utställning och lydnad.

Klubben går under Svenska Kennelklubbens stadgar

Uthyrning av anläggningen

Träningsplanerna och klubbhuset går att hyra. Däremot hyr vi inte ut cafeterian. Kontakta ordförande Susanne Hägerstrand för mer information och bokning.

Kostnad för att hyra anläggningen
Hyra planerna: 200 kr/dag
Hyra klubbstugan: 200 kr/tim alt. 1000 kr/dag
Hyra planerna för kommersiellt syfte: 2000 kr/dag

Styrelsen 2017-2018


Ordförande
Susanne Hägerstrand
Runeborgsvägen 1
645 94 Strängnäs
Tel. 073-407 79 87
E-post: ordforande@slkk.se

Vice Ordförande
Mona Karlsson
E-post: vice@slkk.se

Sekreterare
Eva Åfeldt
Lärkträdsvägen 14
645 40 Strängnäs
Tel. 0152-141 55
E-post: sekreterare@slkk.se

Kassör

Eva Gustafsson
E-post: kassor@slkk.se

Ordinarie ledamot
Monica Wallgren
Tel. 0152-152 37
E-post: ledamot@slkk.se

Suppleant
Cecilia Stavem
E-post: ungdom@slkk.se

Suppleant
Anki Kyhlström
Tel. 070-940 99 18
E-post: suppleant@slkk.se


Valberedning 2017-2018


Sammankallande
Kim Backlund
Tel. 073-672 34 06
E-post: valberedning@slkk.se

Ann Bergvall
Åsa Didriksson

Sektionsledare 2017-2018


Utställning & uppfödare
Maggan Siljeström
Tel. 0152-326 74
E-post: utstallning@slkk.se

Agility

Susanne Hägerstrand
Tel. 073-40 77 987
E-post: agility@slkk.se
Information om sektionen

Lydnad & rallylydnad
Kim Backlund
Tel. 073-672 34 06
E-post: lydnad@slkk.se
Information om sektionen

Nose Work

Vakant (sektionen är under uppbildning)
Kontakt: Jenny Wallin
nosework@slkk.se

Viltspår

Bo Sjöberg
Tel. 070-515 96 40
E-post: viltspar@slkk.se

Mark
Sven Åfeldt
Tel. 0152-141 55
E-post: mark@slkk.se

Trivsel
Seija Vartiainen
Tel. 0152-403 20
E-post: trivsel@slkk.se

Ungdom
Cecilia Stavem
E-post: ungdom@slkk.se

Webb
Martina Rosendahl
E-post: webb@slkk.se
Strängnäs lokala kennelklubb
Elofsbergsvägen 9
645 47 Strängnäs
info@slkk.se
Bankgiro 411-8659
Swish 123 419 6754
Webbansvarig webb@slkk.se

Strängnäs lokala kennelklubbt©All rights reserved
Senaste uppdateringar
Det kommer inte ske några större uppdateringar under nov-feb på grund av byte av webbhotell

2017-11-03 Allmänt